Hoval
О компании Hoval
Объекты
Пресс-центр
Продукция
Документация
Контакты
Авторизация пользователя
Регистрация Забыли пароль?

Пандемія коронавірусу: що слід враховувати при використанні системи вентиляції в житлових приміщеннях

18.05.2020

0.jpg

Існує незліченна кількість теорій щодо коронавірусу та шляхів його поширення. Перевірка фактів компанією Hoval звертає вашу увагу на те, що слід враховувати в роботі системи вентиляції житлових приміщень під час пандемії.

За останньою доступною інформацією, коронавірус поширюється крапельним шляхом, а також за умови прямого контакту. Сюди входить контакт між людьми та торкання таких речей, як ручки дверей або крани, оскільки вірус може виживати протягом декількох днів навіть на гладких поверхнях.

Хоча в даний час неможливо повністю викорінити вірус, широко розповсюджені гігієнічні заходи, що були введені як необхідні, можуть допомогти стримувати його поширення. Регулярно мити руки, кашляти та чхати в зігнутий лікоть, а також тримати соціальну дистанцію - тобто уникати контакту з людиною наскільки це можливо - це найважливіші кроки, які ми можемо зробити для зменшення піку захворюваності.

Достовірної інформації щодо передачі коронавірусу через повітря ще немає

Ми досі не маємо жодних доказів, які б підтверджували, що коронавірус передається через повітря. 
1.jpg

Це означає, що слід дотриматися дистанції від людей, які не живуть у вашому домі, будь-де, і в приміщеннях і на вулиці.

Також немає спеціальних даних щодо передачі коронавірусу певними різновидами свіжого повітря. Оскільки ми ще не знаємо, чи це так, немає особливої різниці в типі вентиляції - чи зазвичай ви провітрюєте будинок кілька разів на день, відкриваючи вікна, чи використовуєте побутову вентиляційну систему для забезпечення постійного повітрообміну очищеним повітрям.

Окрім цього, слід зазначити, що природний потік повітря сильніший від потоку повітря вентиляційної системи. Для ілюстрації цього можна використати цікавий приклад: від людини, яка сидить, піднімається вгору 80 м3 повітря лише через тепло тіла, тоді як із вентиляційного отвору вентиляційної системи HomeVent® надходить лише 30 м3 повітря.

Регулярно замінюйте фільтри в системах комфортної вентиляції

Hoval HomeVent.jpg

Побутова система вентиляції, також відома як система комфортної вентиляції, тихо, ефективно та гігієнічно замінює використане повітря на свіже - це робить її чудовою альтернативою для тих, хто любить чисте повітря у своїх будинках. Зокрема, Люди, що страждають на алергію, можуть скористатися такою системою, оскільки її фільтр видаляє пилок, деякі забруднювачі, дрібний пил та грибкові спори з повітря.

Завдяки функції рекуперації тепла, теплова енергія не втрачається через обмін повітря. Витяжне повітря з приміщення виводиться назовні, а відфільтроване свіже повітря надходить у вітальню. Згідно з сучасними висновками, можливість передачі коронавірусу через зовнішнє повітря, що подається в приміщення, відсутня. Класи фільтрів, які зазвичай використовуються сьогодні (F7 або ISO ePM1 50%), забезпечують достатній рівень захисту та усувають залишкові ризики, однак мінімальна вірогідність все ж таки існує.

Під час роботи системи комфортної вентиляції вам не потрібно використовувати фільтри більш високого класу або замінювати фільтри частіше, ніж в минулому (частіше, ніж потрібно в рамках звичайного процесу технічного обслуговування). Фільтри в системах комфортної вентиляції Hoval HomeVent® неможливо почистити , а використання пилососа фактично може зруйнувати структуру фільтру, порушуючи ефективну роботу системи. Це означає, що фільтри доведеться замінювати кожні 12 місяців - інтервал, який все ще застосовується навіть під час пандемії коронавірусу.

Слідкуйте за вологістю повітря для здоров’я дихальних шляхів

Важливо стежити за рівнем вологості повітря у ваших житлових приміщеннях, оскільки висохлі слизові оболонки не дуже ефективні для фільтрації бруду та бактерій. Збільшення кількості пилу в житлових приміщеннях посилює відчуття сухості, але це коло може бути розірваним, оскільки забруднення пилом також залежить від того, наскільки високою є вологість повітря. Зокрема, забруднення пилом збільшується за низької вологості повітря.

2.pngБагато лікарів бачать кореляцію між респіраторними захворюваннями та рівнем вологості повітря у власних будинках. Однак точний відсоток вологості повітря, яку люди сприймають як приємну, залежить від конкретної людини. Як правило, відносна вологість повітря у вашому домі повинна підтримуватися на рівні від 40 до 50%. Така вологість задовільнить більшість людей, зупиняючи пересихання слизових оболонок, а також запобігаючи утворенню цвілі.

Будьте здорові за допомогою експертних порад щодо своєї системи комфортної вентиляції

За допомогою системи вентиляції для дому HomeVent® від Hoval ви можете легко контролювати рівень вологості повітря, зменшувати забруднення пилом у вашому домі та ефективно попереджувати респіраторні захворювання. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам залишатися здоровими:

В опалювальний сезон в системі управління агрегатом HomeVent® зменшить базовий об’єм припливного повітря і збільшить задану вологість до 45% відносної вологості. Це призведе до меншої втрати вологості.

• Слідкуйте за тим, щоб не перегрівати будівлю або окремі ділянки в них. Якщо ви використовуєте кахельну піч для обігріву своєї вітальні, наприклад, від 21°С та 45% відносної вологості до 26°С, вологість повітря в цій зоні знизиться до 33%.
• Уникайте додаткової вентиляції через вікна або двері, оскільки сухе зовнішнє повітря знизить вологість повітря в місцях, де це відбувається.

Якщо ви провітрюєте свій будинок, відкриваючи вікна, спробуйте долучити додаткову вологу, повісивши вологі серветки в житлових приміщеннях або висушивши прання всередині вашого будинку.

Зменшення кількості повітря: речі, які слід пам’ятати

Коли ви зменшуєте кількість повітря, важливо пам’ятати, що це спричинить збільшення CO2. Концентрація СО2 більше 1400 проміле (частин на мільйон) є максимальним для житлових приміщень. Збільшення СО2 одночасно призводить до збільшення вологості повітря. Крім того, рівень вологості повітря понад 60% у житлових приміщеннях збільшує ризик утворення цвілі, оскільки конденсат може легше утворюватися на вікнах чи дверях.
Copyright © 2011-2012, HOVAL
Тел: +380 44 238-61-21
Компании Hoval Aktiengesellschaft и ООО Ликонд не несут какой-либо ответственности за прямые или косвенные убытки, понимаемые в самом широком смысле, вытекающие из прямого или косвенного использования и или трактовки материалов, представленных на данном сайте, а также неточностей перевода.